Skip to main content

Ööpäevasel kestvussõidul väntasid Tõnis Tali ja Evgeni Nikolaevski ühe koha peal rattapukil virtuaalselt 540 kilomeetrit ja 13 200 tõusumeetrit.

Tekst: Tiina Rekand

Esmaspäeval, 27. detsembril pärastlõunal alustasid Hawaii Expressi ostujuht Tõnis Tali ja IT valdkonnas töötav Evgeni Nikolaevski Hawaii Expressi Pirita poes esmakordselt Eestis tehtavat rattapukil sõitu. Nimelt pedaalisid mehed Rapha Festive 500 egiidi all 500 kilomeetrit, kuid lõpuks kogunes 540 kilomeetrit. Samas tegid mehed ka virtuaalse Everestingu ehk Everesti jagu tõusumeetreid, mis samuti sai lõpuks hoopis rohkem ehk 13 200 tõusumeetrit. Kokku väntasid mehed ühe koha peal rattapukil 24 tundi. Ürituse kogu aeg aga oli üle 26 tundi,
millest toidu ja joogi pausidele kulus 2 tundi ja 25 minutit.

„Kõige kergem oli start ehk esimesed kuus korda üles-alla,“ sõnas vahetult pärast katsumuse lõpetamist Tali. Zwifti keskkonnas pedaalisid mehed Epic KOM tõusul üles alla ehk 19-kilomeetrist tõusuja laskumist ja tegid seda 28 korda.

Zwiftis sai iga soovija Tõnis Tali ja Evgeni Nikolevskiga ka kaasa sõita. Ööpäeva jooksul oli meestega samal ajal rajal neli eestlast kaasa sõitmas. Kuna oma sõidust tegid mehed ka live ülekande, siis kommentaarid aitasid meeleolu hoida aga ka öösel ärkvel olla. „Lahe oli, et klubikaaslane Janno Aksin öösel kella kaheni meiega oli, samuti kell pool kuus hommikul tuli meiega koos virtuaalselt sõitma triatleet Kerttu-Liis Laane,“ lausus Tali.

Rasked hetked meeste sõnul olid aga need, mil rohkem kui 30-tunnise ärkveloleku ajal hakkas uni piinama. „Mul oli see kuskil kolme ajal öösel, Tõnisel hoopis üheksa ajal hommikul,“ meenutas Nikolaevski sõidust kokkuvõtteid tehes.

Idee selline sõit teha tuli Talil, kes soovis vändata Rapha500 ja teha virutaalse Everestingu. Nikolaevski pakkus juurde idee, et võiks siseruumis pedaalida kokku 24 tundi. Sealt edasi juba oli detailide küsimus.

YouTube live vahendusel tegid mehed oma sõidust ka ülekande
https://www.youtube.com/watch?v=iCuNR3mi05E&ab_channel=T%C3%B5nisTali

Lisa kommentaar