Skip to main content

Kui aastaid oleme harjunud, et elamusspordifestival Simple Session on talvel ja Saku suurhallis, siis sel korral tuli Session teisiti. Tuli augustis ja Põhjala tehases.

Kui Session on ikka ühendanud nii rula kui ka BMXi tänava- ja pargidistsipliine, siis seekord keskenduti vaid tänavasõidule. Põhjala vana tööstushoone keskkond sobis selleks hästi ning andis festivalile kindlasti oma näo.

Samane aga oli varasemate Sessionitega see, et selgi korral tulid Tallinna rulatajad ja BMXi-sõitjad üle terve maailma. Kohal oli 64 sõitjat kahekümnest riigist.

Rulasõidu võitis brasiillane Ivan Monteiro. Talle järgnesid slovakk Rišo Tury ning britt Alex Decunha (esikolmik vasakul väikesel fotol). Finaali viieteistkümne parima hulka pääses ka Eesti rulataja Raul Urberg, kes lõppkokkuvõttes sai seitsmenda koha (keskmine väike foto). Peakohtunik, rulalegend Dave Duncan kommenteeris, et Urberg tegi tugeva sõidu ja tema üle võib uhkust tunda. „Tal oli mitmekesine valik trikke ja seda me just kõrgelt hindamegi,“ sõnas Duncan.

BMXis sai võidu Brock Raiford USAst. Teise koha sai Courage Adams Hispaaniast ja kolmanda ameeriklane Reed Stark (esikolmik paremal väikesel fotol).

BMXis sai võidu ameeriklane Brock Raiford.

Foto: Merlin Czarnulla / Red Bull Content Pool

BMXi võistluse kohtuniku Bart de Jongi sõnul olid Tallinnas kohal oma ala tipud, kes teavad, kuidas areenist maksimum võtta ja publikule sõud pakkuda. „Tänavune võistlus oli ülimalt nauditav, rada oli unikaalne ja sellel sõitsid maailma parimad BMXi-ratturid,“ kiitis ta.

Ja siis läks peoks … Nagu Sessionitel ikka. (Vahur Kalmre / MOJ)

See uudislugu ilmus värskes ajakirjas Ma Olen Jalgrattur (nr 29, september 2021).

Samast numbris räägivad oma loo ka Eesti BMXi sõitja Chris Patrick Tilk ja rulataja Meelis Erm.

Lisa kommentaar