Skip to main content

Kui varem oli justkui harjumuspärane, et ekstreemspordifestival Simple Session on talvel ja Saku suurhallis, siis viimastel aastatel on festival leidnud endale kodu Koplis asuvas Põhjala tehases. Sel aastal ollakse taas seal, seekord 19.‒20. augustini.

Tekst: Vahur Kalmre

Seda on nimetatud ka minekuks juurte juurde – tänavasport peabki olema tänavalikus ümbruses. Tõesti, Põhjala tehas sellise pildi loob – vana tööstushoone annab ka võistluspargile justkui teistmoodi õhustiku. Ja näha on olnud, et rula- ja BMXi kutid naudivad seda täiega.

„Paljud sõitjad on palunud, et me jätaksimegi Simple Sessioni toimumisaja suvesse, kuna suvi, soe ja kuiv ilm on siiski tänavaspordi lemmikaeg,“ rääkis Sessioni üks peakorraldajatest Risto Kalmre. „Põhjala tehas pakub mõnusat hubast atmosfääri nii põhisündmusele angaarides kui ka festivalimelule tehase hoovis.“

Ka eelmisel aastal kandus Simple Session oma peapaigast Põhjala tehasest (pildil teeb Põhjalas trikki austraallane Boyd Hilder) Tallinna tänavatele.

Foto: Artur Sadovski / Simple Session

„Põhjala tehases käib kogu action publikule lähemal,“ lisas Kalmre. „Sõna otseses mõttes peaaegu publiku sekka jõudes, kui näiteks kahekordne Simple Sessioni võitja Felix Prangenberg eelmisel suvel tribüüni reelingul trikke tegi. Atmosfäär on intiimsem, kuna kõik käib publikule nii lähedal, aga on siiski väga energiline ja võimas. Kuigi park on pisut väiksem kui suurhallis, siis vaibid ja massiivsus ei jää suurhallile alla. Lisaks on Põhjala tehasel väga mõnus välihoov, koos erinevate püsikohvikute ja meie pop-up foodtruck’ide, minirämbi võistluste, suure väliekraani ja igasugu festivalitegevustega.“

Nii et taas sealsamas. Ka sel aastal on Tallinna tulemas sadakond BMX-ratturit ning rulasõitjat kogu maailmast, neid ootab Põhjala tehases kaheksasajaruutmeetrine võistluspark, kus saab jälle teha mitmesuguseid trikke. Näidata endale ja teistele võistlejatele ning pealtvaatajatele, mida on aasta jooksul selgeks õpitud. Kavas on jälle BMXi ja rulasõidu tänavasõidu erinevad võistlused.

Ka eelmisel aastal kandus Simple Session oma peapaigast Põhjala tehasest (pildil kreeklane Filippakos Baf street-jam Viru keskuse treppidel) Tallinna tänavatele.

Foto: Hikaru Funyu / Simple Session  

„Uus võistlusväljak on siiski kujundatud pargisõidu mõjutustega. Nii öelda all terrain. Seega saab näha nii tehnilisi tänavasõidumanöövreid kui ka kõrgemaid akrobaatilisi õhulende ja nende kombinatsioone. Kõrgema punktiskoori saab see, kes oskab seda kõike kokku põnevalt kombineerida ja leiab pargist originaalseid sõiduliine,“ rääkis Kalmre. Oma osalust on juba kinnitanud näiteks kahekordne Simple Sessioni võitja austraallane Boyd Hilder ja mitmed teised.

Kuid Session pole juba ammu vaid see üks võistlus, ka sel aastal algab ekstreemspordifestival mõned päevad varem, juba 16. augustil. Neil päevil saab osaleda näitustel, filmilinastustel, lüüa kaasa töötubades ja pidudel ning tõelistel tänavajämmidel. Kõigel sellel, mis on juba Sessioni traditsioon.

Ka eelmisel aastal kandus Simple Session oma peapaigast Põhjala tehasest (pildil Stuart Chisholm Inglismaalt hüppevõistlusel Vabaduse väljakul) Tallinna tänavatele.

Foto: Merlin Czarnulla / Simple Session  

„Kindlasti laieneme festivaliga üle linna nagu ka möödunud suvel, kui muuhulgas toimusid street-jam’id Viru keskuse Hämariku kuju treppidel ja väga meeleolukas hüppevõistlus üle tünnisauna Vabaduse väljakul,“ tutvustas Risto Kalmre. „Natuke vara on kõike välja öelda, sest ajurünnakute vabrikud meil alles ragistavad, ja näis, mis kõik veel sõelale jääb. Aga arvatavasti naaseme Viru keskuse juurde, kindlasti teeme uuesti ka kolmandat korda Simple Session x Stoned Street päris tänavate võistluse, mis toimub iga kord kuskil viies erinevas spoti’s üle linna. Mõte on korraldada ka Noblessneri Wambola Surfi kail vettehüppeid ja minirämbi võistlus. Kindlasti tuleb veel palju üllatusi nii meilt kui ka koostöös meie partneritega.“

See lugu ilmus värskes ajakirja Ma Olen Jalgrattur märtsi numbris 2023 (36).

Lisa kommentaar