Skip to main content

Prantsusmaa amatöörtiimis Pro Immo Nicolas Roux sõitev Karl Patrick Lauk (24) sai sel hooajal üksteist võitu. Kuus neist Prantsusmaal, ühe Kreekas ja kolm Eesti tuuridelt. Ning viimase oktoobri lõpul Guadeloupel.

Tekst: Vahur Kalmre

Tour of Estonial tuli üks etapivõit ja kokkuvõtte esikoht, Balti Keti velotuuril lisandus veel etapivõit. Kreekas võitis Lauk etapi Tour of Rhodesil (2.2). Prantsusmaa sõitudest tuli üks esikoht 1.2 kategooria ühepäevasõidul GP Nogent-sur-Oise, ülejäänud viis võitu madalama kategooria sõitudel. Lisaks sai Lauk veel välismaa sõitudel viis pjedestaalikohta.

„Ilus hooaeg on olnud,“ ütleb Lauk rattaajakirjale kaugelt Guadeloupelt, kus osales parajasti oktoobri lõpul hooaja viimasel tuuril Tour de la Guadeloupe. „Sõitsin läbi aasta stabiilselt, sain piisavalt võite ja ka profilepingu. Kõik klappis. Tähtsamate kategooria võidusõitudel, nii ühepäevasõitudel kui ka tuuridel, mida oma eesmärgiks sättisin, seal ka võitsin või sõitsin võidu peale, olin top-viie hulgas.“

Nende tähtsamate võidusõitude hulgas nimetab Lauk Alpes Isère Touri (2.2, mai teises pooles), mis oli eelkõige tähtis tiimile. Laugu tiimikaaslane Clément Jolibert võitis seal etapi, Lauk ise sai etappidelt kolmanda ja viienda koha. Sellele järgnes kohe Tour of Estonia (2.1, mai lõpus), kus Lauk sõitis Eesti koondise värvides. „Päris ilusad võidud tulid Tour of Estonial, see oli kõrgeima kategooria võidusõit, kus sel aastal sõitsin,“ jätkab ta.

Mujal maailmas olnud võistlustelt nimetab Lauk just juuli keskel saadud võitu ühepäevasõidul GP Nogent-sur-Oise (1.2, 172 km) ja ka etapivõitu aprilli alguses Kreekas Tour of Rhodesil (2.2). „Kreekasse ei pidanud me algul üldse minema, aga kuna võidusõidud hakkasid koroona pärast ära jääma, siis pressisime tiimis peale, et meil on võidusõite väga vaja. See sõit tasuski ennast ära. Hooaeg algas hästi, sain seal etapivõidu, aga pidin seda edaspidi ka kinnitama, sellest ühest võidust poleks profilepinguks piisanud,“ räägib ta.

Hooaeg on olnud pikk, Lauk ütleb, et tal tuleb sel aastal üle 80 võistluspäeva. Algas veebruari alguses ja lõpeb nüüd, oktoobri lõpus. „Õppisin sel aastal juurde, kuidas võidusõitudeks paremini valmis olla,“ arutleb ta. „Teadsin, et päris palju tuleb olulisi võidusõite, aga igal sõidul esimene olla ei saa. Oluline pole kvantiteet, vaid kvaliteet. Suutsin rohkem hoida rahulikku meelt, pea õiges kohas hoida. Nii jätkus võite terve hooaja peale.“ Tõsi, kui esimese võidu sai Lauk sel hooajal juba veebruaris võidusõidul Boucles du Haut Var-IV, siis järgmised tulid aprillis, mais, juulis, augustis, septembris, oktoobris. Stabiilselt läbi hooaja, nagu ta ka ise rõhutab.

„Avastasin ka oma piire,“ räägib Lauk. „Selleks, et neid piire tunnetada, peab neid aeg-ajalt ületama. Nüüd tean, et olen võimeline võitma ka neid sprinte, mida varem ei suutnud. Arvan, et see on normaalse arenemise järk, tunnen, milleks võimeline olen. Katsun seda teed jätkata, nii hästi, kui mõistus seletab ning treener ja teised nõuandjad aidata suudavad, et võistlusteks valmis olla. Olen veel piisavalt noor, saan vanuseni 30-31-32 ka võimekuse poolest areneda.“

Järgmisel hooajal sõidab Karl Patrick Lauk juba Belgia profitiimis Bingoal Pauwels Sauces WB (PRT). Võrreldes ennast eelmise korraga aastal 2019, kui ta oli profitiimi Equipe continentale Groupama-FDJ (CT) liige, ütleb Lauk, et on nüüd kogenum, vanust ja kogemusi on juurde tulnud. „Mingeid asju oskan paremini ja targemini teha, tean nüüd, kus on õige koht suu kinni hoida või lahti teha. Eks see tulebki vanuse ja kogemusega,“ ütleb ta.

Enne aga, kui tuleb uus hooaeg, lõpetab Lauk tuuri kaugel Guadeloupel ning tuleb siis koju, kus „naudin Eesti vihmast ilma ja naerul suid“, nagu ta ütleb. Aga muidugi mõtleb juba ka uuest hooajast.

See usutlus Karl Patrick Lauguga on ajakirja Ma Olen Jalgrattur äsja ilmunud novembri numbris.

Selles numbris saab veel lugeda Martin Laasi võistlemisest Vueltal, kokkuvõtet Ampler Development Teami hooajast, saab üle vaadata Eesti profiratturite selle aasta esikuuiku kohad ning lugeda kunagise rattasportlase Karli Lamboti meenutusi Inglismaa Grand Prix’l käimisest.

Lisa kommentaar